sobota, 7 maja 2016

Drakkar (WIP)

   Ruszyły pierwsze prace przy mojej nowej dioramce. Tym razem podejmę próbę przedstawienia okrętu Wikingów płynącego na otwartym morzu. Scenka będzie typowo morska.
Zestawy wybrane do tej sceny będą pochodziły z firmy Emhar; Drakkar (Viking Ship "Gokstad" 9001)  + figurki ( Viking Oarsmen 7218). Według słów producenta oba zestawy są kompatybilne. Jeśli chodzi o figurki  to szału nie ma. Jakość wykonania elementów modelu okrętu również oceniam średnio; kadłub sklejony ze sporą ilością szpachli, tarcze poniżej średniej, a żagiel to totalna porażka. Będę musiał go zrobić samemu od podstaw. Tarcze będą również produkcji własnej. Posiadam zestaw tzw. metalowych okrągłych wybijaków o szerokim zakresie średnic, przy pomocy których z kawałka plastiku uzyskałem już nowe kształty tarcz (naklejki na nie jakiś czas temu zostały już zakupione). Mimo, że na pierwszym zdjęciu tego nie widać, to muszę powiedzieć że prace przy tej dioramce są jak na razie bardzo czasochłonne ( figurka z siedziskiem łączona przy pomocy drucików i potem w odpowiednim miejscu spasowana do pokładu również przy pomocy drucików itd.). Teraz dopiero figurki mogą powędrować do malowania. Biorąc pod uwagę powyższe oraz fakt, że w okresie wiosenno-letnim słabnie dosyć mocno moje tempo prac modelarskich, to prace przy dioramce raczej się przeciągną....:-).


9 komentarzy:

 1. A lot of work yet to be done...

  OdpowiedzUsuń
 2. Very interesting project because I have these boxes to. I noticed the problem with the shields to when I had a close look in the box!
  Lovely shield decals! Where did you find them?

  Greetings
  Peter

  OdpowiedzUsuń
 3. Hi Peter.
  These shield I have from the shop-"KAMAR Figuren und Modellbau shop"

  I greet
  Arek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks Arek! I have a look for them!

   Greetings
   Peter

   Usuń
 4. Very nice to visit you here. Interesting Work and ideas!
  I love that splendid longboat. Thanks for placing the link on Benno`s Figure Forum. Greetings BB

  OdpowiedzUsuń